czwartek, 7 lipca 2016

Pożyteczne linki


Z uwagi na powtarzające się informacje od Czytelników odnośnie problemów z wyświetlaniem partii na moim blogu podaję uzyskane od Życzliwej Duszy ( dziękuję!)namiary na linki do programu odpowiadającego jak się zdaje za tą opcję.

Dla komórki
http://adobe-flash-player.en.softonic.com/android/download

Dla ipode i iphone
http://www.guidingtech.com/16698/play-flash-videos-iphone-ipad-ipod-touch/

Dla zwykłego komputera
https://get.adobe.com/flashplayer/

Proszę wszystkich zainteresowanych o wypróbowanie odpowiednich wersji programu i podanie informacji zwrotnej.


2 komentarze:

 1. Obecnie jest wiele przeglądarek on-line, więc to tylko kwestia, którą zechce pan wybrać.

  Warto najpierw przeczytać to: http://mekk.waw.pl/mk/eng/chess/art/webmaster_tools
  (strona Marcina Kasperskiego, który już miał okazję trochę potestować szachowe sprawy)

  1. http://kvchess.com/publish.html
  2. http://chesstempo.com/pgn-viewer.html
  3. https://ingram-braun.net/public/chess/online-pgn-viewer/
  4. http://pgn4web.casaschi.net/home.html
  5. http://pathtochessmastery.blogspot.com/ - na tej stronie autor publikuje partie wraz z komentarzem: Powered by Aquarium, więc chyba warto zajrzeć na stronę http://chessok.com/ i sprawdzić czy można coś takiego wykorzystać (czy trzeba mieć ich program).
  6. Z programu ChessBase jest możliwość wrzucaniu kodu/skryptu szachowego. Przykładowa partia: http://www.chessbase.com/news/2008/morelia/games/rogozenko02.htm


  Najlepsze według mnie artykuły do przeczytania i potem wyboru:
  1. http://pgn4web.casaschi.net/home.html (i po lewej mamy "games viewer"). Na tej stronie można nawet prowadzić tranmisję partii, które będą widoczne na całym ekranie lub w wybrany sposób.
  2. https://ingram-braun.net/public/programming/web/testpages/chess-game-viewer/replay/ - to samo tyle, że autor omówił bodajże wszystko co było (lub nadal istnieje) od ostatnich 8-10 lat/

  To powinno pomóc. Niestety uwagi o tym, że coś nie działa u kilkunastu osób to jednak nie spisek. Mnie również nie działa, więc chyba jednak to nie jest ani wina systemu ani komputera albo zainstalowanych dodatków (Java, Flash, itd.), bo wszystkie inne odtwarzacze partii chodzą mi bez zarzutu.

  Mam nadzieję, że uda się w końcu zrobić tak, aby wilk był syty jak i owca cała. Pamiętajmy, że na hasło "PGN online viewer" mamy co najmniej 10-15 możliwości wyświetlenia partii (na stronie i/lub na blogu). Trzymam kciuki za powodzenie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za podpowiedź. Kilku informatyków sugerowało , że problemy biorą się z braku wtyczek itd. Jako mniej obeznany z tematem nie wiedziałem co o tym myśleć. Poza tym w większości przegladarek, które przetestowałem nie było możliwości oglądania partii z komentarzami wariantowo - opisowymi , powiedzmy "wielowarstwowymi"

   Usuń