środa, 15 stycznia 2014

Powtórka z rozrywki?

Występy naszych zawodników w Tata Steel stały się wyśmienitą okazją do "dyskusji" na blogu Jerzego Konikowskiego. Ma ona na celu rzekomo dobro polskich szachów. Musi być jakaś szczytna podkładka bo inaczej można by niewłaściwie zrozumieć te wszystkie wymysły, złośliwości i dyletanckie zadęcia.
Tym razem padło na J.K Dudę a właściwie na jego trenera. Ciekawe czy tacy eksperci jak Krystian i Radko wiedzą kto jest trenerem Jasia? Pewnie jakiś "leśny dziadek".
Oczywiście sygnał dał Jerzy Konikowski zalecając aby grać 5. 0-0 zamiast 5. d3. 
Muszę przekazać to odkrycie Leszkowi Ostrowskiemu bowiem nie czyta on bloga J.K.
A to się chłopina ucieszy! Niby skąd miał wiedzieć, że jest takie posunięcie jak 5. 0-0 i , że tak powinien Jasio grać. Nie wiem jak ekspert klasy Radko odkrył  Leszka skłonność do beztroski. Znam go kilka lat i niczego takiego nie stwierdziłem.
No ale przecież na blogu J.K podaje się tylko prawdziwe wiadomości...
Jest taki pogląd, że prawda jest siostrą kłamstwa a obie są córkami iluzji. Jeśli tak to wszystko się zgadza.
Warto dodać, że struktury po d3 lub w kolejności a4 a później d3 grywali G. Kasparow oraz M. Carlsen, że pierwszych z brzegu wyliczę. Struktury (nie warianty) dokładnie takie jak powstała w partii Jasia z Muzyczuk.
Bardzo odkrywcze będą też zapewne dla Leszka objaśnienia "amatora" jaka jest różnica pomiędzy budowaniem centrum poprzez c3-d4 a puszczaniem pola d4 po d3. 
Tego zapewne też nie wiedział.
Powinien wreszcie przejrzeć na oczy bo czas już najwyższy!.

Innym obsesyjnie powracającym tematem jest debiut a sprawa Carlsena.
Cytując fragmenty z najnowszego "Mata" znawcy przedmiotu sprawiają, że powraca fala przekonania, że jednak jest zupełnie odwrotnie niż się wydaje Kramnikowi, Kasparowowi, Gelfandowi i Wojtaszkowi, że tylko tych wymienię. 
Ich obserwacje podziela także Andrzej Filipowicz często przecież cytowany na blogu J.K
Aby uzyskać odpowiedni efekt wyrywa się zdania z kontekstu co jest starym chwytem ale co robić?
Przecież nie można przyznać, że coś w tym jest.
Śmieszne są te zabiegi reanimacyjne a moje odczucia co do poruszanych tematów wyraża zamieszczony rysunek.

9 komentarzy:

 1. Panie Waldemarze, gratuluję świetnego bloga i celnej riposty! Martwię się o pana zdrowie, czy czytanie dyrdymałów na blogu JK nie nadwyręży pańskiego zdrówka. Dlatego serdecznie pozdrawiam. Kibic

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za troskę! Nie sądzę aby czytanie blogu J.K przyczyniało się do poprawy zdrowia ale też i nie pogarsza go:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy panu nie szkoda czasu na czytanie i analizowanie tych idiotyzmów napisanych na blogu JK? Kibic

  OdpowiedzUsuń
 4. W "Misiu" powiedzieliby, że zasadniczo i pobieżnie to ma Pan rację. Nie piszę dla nich a raczej z"obywatelskiego obowiązku"

  OdpowiedzUsuń
 5. Intelektualna uczciwość tamtych panów, gdyby takowa istniała, nakazywałaby choćby na chwilę powrócić do tematu pracy naszego lidera Radka Wojtaszka dla Ananda - w tym numerze "Mata" dał odpowiedź, która potwierdza w stu procentach moją tezę z niedawnej polemiki. Ale po co? Lepiej przemilczmy sprawę i dalej jazda z tym koksem...

  OdpowiedzUsuń
 6. Niewygodne wpisy się pomija, udając, że ich nie było. Nie jest to pierwszy ani niestety ostatni taki przypadek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Po wywiadzie z Radkiem z ostatniego "Mata" należałoby posypać głowę popiołem ale przecież Ci ludzie się nie mylą
  Dziwnym trafem ocena zawodnika z II kategorią, który jest amatorem i "nie ma pojęcia o szachach" jest zbieżna z opinią Radka. A może tylko tak się wydaje?. Może w ogóle Radek tego nie powiedział?

  OdpowiedzUsuń
 8. Panowie. JK jest pełen kompleksów. Sam nie trenuje od lat nikogo, ani w Niemczech ani w Polsce, ale wymądrza się jakby wszystkie rozumy pozjadał. Zarówno Niemcy, jak i Polacy wiedzą, że jest zbyt słaby, aby kogokolwiek trenować, dlatego pozostaje mu tylko czcze gadanie i pisanie o trenowaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radzi wszystkim ale sam nie słucha żadnych rad. To jest charakterystyczne.

   Usuń