wtorek, 10 września 2013

Gdy uderza Piorun!
Kacper Piorun wygrał tegoroczny memoriał Najdorfa w dobrym stylu "startując" 6 z 6!
Poniżej próbki jego gry z komentarzami zwycięzcy za które dziękuję w swoim imieniu i wszystkich Czytelników!

Kacper Piorun uderza

                                                             Burza z piorunami!3 komentarze:

 1. Prosze więcej takich wpisów - świetny.

  ps. najpierw byłem wkurzony na Krasenkowa czytajac na blogu JK opinie i cytat z jego wywiadu o debiutach. Po przeczytaniu wiekszego fragmentu zmieniam zdanie, zobaczyłem ze cytat dotyczył szachistów na początku drogi do sukcesu czyli I kategorii. Porównywanie propozycji dla I z ukierunkowaniem szkolenia kadry narodowej brzmi moim zdaniem jak prymitywna rodem ze starych czasów manipulacja.
  Nie zmienia to moje poprzedniej opinii że również w szkoleniu zawsze trzeba iść do przodu bo kto na stałe pozostaje na raz obranych pozycjach czy metodach ten się cofa a świat mu ucieka.

  Tomasz z Przemyśl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w pełni. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Z pewnością nie od manipulacji.
   W takiej atmosferze nie ma możliwości aby argumenty doszły do głosu. Tyle, że tym ludziom nie chodzi o argumenty, dialog tylko o mącenie. W dodatku jakie nie byłyby argumenty to jak można nie doczytać ,że zestawienie tych dwóch wypowiedzi jest absurdalne. Poza tym ta maniera udawania, ze nie ma tego co jest niewygodne.Jasne, że trzeba iść do przodu ale wcale nie jest to łatwe i nie jest związane z wykorzystaniem komputera do analiz debiutowych. To jest moja opinia.

   Usuń
 2. To w nawiązaniu do Pana poprzedniej wypowiedzi także

  OdpowiedzUsuń